Vrijdag 8 april was een heuse feestdag voor de eersteklassers. De hele dag stond in het teken van het econasium en wel in de vorm van de afsluiting van het project ‘Plastic’ en omdat de leerlingen de certificaten van periode 3 kregen uitgereikt. Project ‘Plastic’ begon enige weken geleden met twee mentorlessen waarin het onderwerp ‘Plasticsoup’ werd behandeld. Met behulp van een aantal filmpjes en een quiz werd een discussie gevoerd over wat plastic met onze wereld doet en hoe betrokken onze leerlingen zich voelen bij deze problematiek. Ook werd er een huiswerkles gebruikt om dit onderwerp te bespreken. De afgelopen week hebben heel veel leerlingen plastic afval van thuis schoongemaakt en meegenomen naar school. Vrijdag waren de eerste 4 lesuren gevuld met duurzame onderwerpen. In het eerste lesuur waren alle 1e klassers bij elkaar in de aula om te luisteren naar de super inspirerende presentatie van Peter ‘Clean’ Smit. Deze van huis uit fotograaf heeft met zijn stichting ‘Klean’ zich helemaal ingezet om de wereld te laten weten wat wij doen met ons afval, met name plastic en gebruikt zijn bedrijfje om mensen aan het denken te zetten over veranderingen in hun wegwerpgedrag. De leerlingen luisterden econasium plastic certificaten 2016 8aandachtig naar zijn verhaal dat werd ondersteund door filmpjes en ander beeldmateriaal. Na deze soms schokkende indrukken zijn de leerlingen in hun lokaal aan de slag gegaan met hun eigen plastic afval. De lege flessen, boterhamzakjes, botervlootjes, chipszakken en wat al niet meer werden op tafel uitgespreid. Hiermee gingen zij in groepjes een object versieren met plastic. Zo werd een koffer omgetoverd tot een all-purpose-beautycase, een lamp werd versierd om de lichtval te veranderen en van oude materialen werden dieren als een krokodil en een vogel gemaakt. Ook werd er een lesuur tijd besteed aan een andere vorm van duurzaamheid, namelijk ‘sociale duurzaamheid’. Yinske Silva van de organisatie Syrious Mission vertelde en toonde een uur lang beelden over haar reis naar Jordanië, waar zij samen met andere vrijwilligers kindervluchtelingen uit Syrië probeerde weer aan het lachen en genieten te krijgen door middel van zang, dans en muziek. Heel boeiend en prachtig om te zien. Helaas was het lokaal wel een beetje warm geworden, waardoor sommige van onze leerlingen wat sloom en ongeconcentreerd werden. Na de pauze kregen de klassen dan eindelijk hun certificaten uitgereikt. De leerlingen kregen gouden, zilveren of bronzen certificaten voor de econasiumactiviteiten ‘Portfolio’ (BV), ‘Wordbattle’ (EN) en ‘Opdrachtenboekje’ (GS). econasium plastic certificaten 2016 32
Bij deze activiteiten konden de leerlingen maximaal 3 sterren verdienen voor competenties zoals creativiteit, hardwerkendheid en bronnenwijsheid. De leerlingen waren vaak heel trots op hun prestatie, zeker ook op hun papieren portfolio, waarop hun toekomstdroom was uitgebeeld en waar de certificaten in zaten. Hierna was het tijd voor een klein feestje. In de tuin (het was prachtig zonnig weer!) werden de plastic kunstwerken tentoon gesteld en bekeken door de vakkundige jury. Intussen werd er heerlijke muziek gedraaid en lekker gegeten en gedronken. Uiteindelijk werd de koffer-beautycase als absolute winnaar aangewezen door juryvoorzitter Thijmen. De dag was geslaagd voor de leerlingen. Voor de collega’s die hebben meegeholpen was het hard maar dankbaar werk. Mijn dank gaat uit naar iedereen die heeft meegeholpen om onze eersteklassers zo’n mooie dag te bezorgen. Maar vooral de leerlingen zelf, die de hele dag enorm enthousiast hebben ingevuld en heel creatief en toch serieus zijn bezig geweest. Bedankt! Eelko Kruse Klik HIER voor het fotoalbum.